piątek, 16 listopada 2007

Olsztyn

Olsztyn jest ważnym ośrodkiem turystycznym głównie ze względu na swoje położenie wśród jezior i lasów, w obrębie miasta znajduje sie 15 jezior,ale również dzięki licznym zabytkom i innym historycznym atrakcjom turystycznym.( Na zdjęciu rzeka Łyna zimą)


Zabytki Olsztyna znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Miasto jest również znane dzięki M. Kopernikowi. Olsztyńskie Planetarium Astronomiczne otwarto – w pięćsetną rocznicę urodzin M. Kopernika. Jest to drugie co do wielkości planetarium w Polsce.
Można by dużo się rozpisywać, ale aby poznać te miasto trzeba by sie tam wybrać i zwiedzić te piękne zakątki. Ponieważ trudno na zdjęciach pokazach duszę tego miasta, które latem tak odżywa jest gwarne pełne turystów i żeglarzy. Mimo, że dla tych którzy stad pochodzą miasto wydaje się być szare i ponure (sama tak czasem uważam) to naprawdę jest odwrotnie. A oto takie dwa ponure choć ciekawe widoczki z mojego okna na miasto :)


Spędziłam tu większość swojego życia i na pewno będę tu w przyszłości z chęcią powracać. Na odpoczynek mogłabym polecić Olsztyn osobom, które chciałyby wśród jezior i lasów spokojnie odpocząć, jak i zarówno zwiedzić szlak warmińskich zamków i innych pięknych zabytków. Oto najciekawsze zdjęcia :)
(Kliknij na zdjęcia aby powiększyć)

Brak komentarzy: