środa, 23 stycznia 2008

Trójmiasto-Gdańsk, Sopot i Gdynia

Trójmiasto - potoczna nazwa obszaru miejskiego złożonego z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Trójmiasto jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych w kraju. 28 marca 2007 Trójmiasto przestało być wyłącznie pojęciem potocznym, ale stało się obszarem udokumentowanym za pomocą podpisanej tego dnia Karty Trójmiasta. Zbyt wiele tu pięknych miejsc by poświęcać się na pokazywanie każdego zdjęcia z ich okazem pomyślałam, że rozwiązaniem będzie polecić wszystkim piękną stronkę a mianowicie bank zdjęć Trójmiasta gdzie można podziwiać najciekawsze widoki z tej metropolii.

Widok na Gdańską Starówkę, Ratusz i Kościół NMP.


Mapka z lotu ptaka na Trójmiasto i ważniejsze okolic.


Gdańsk to miasto blisko półmilionowe, morska stolica Polski, duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalne, centrum turystyczne. Gdańsk..miasto które pokochałam od pierwszej chwili kiedy tu sie zjawiłam. Czyli dawno dawno temu. Niewątpliwie ważną rzeczą jaka tu miała wpływ na moje stwierdzenie jest chyba samo morze, parki kilometry czystych piaszczystych plaż, kąpieliska i 130-metrowe molo . Można tu znaleźć miejsca, które są oazą spokoju, ciszy, pełne zieleni gdzie można zapomnieć o codzienności. Te miasto ma swoją duszę. A że Gdańsk wybrałam jako miejsce mojego dalszego kształcenia to po części przypadek, choć z drugiej strony zawsze chciałam tu mieszkać. Tu tutaj również mieszka spora część mojej rodziny co mogło mieć wpływ na mój wybór. Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, oraz ogromne ślady pamięci historycznej, która pozostała w większości niezmieniona do dziś. Gdańskie podpisane zabytki .

Sopot – miasto w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Szerzej, wraz z Pruszczem Gdańskim, Redą, Rumią i Wejherowem jest elementem aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności powiatem grodzkim w Polsce. Sopot jest popularnym kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, a po II wojnie światowej znanym z organizowanych w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festiwal. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Sopot kilkakrotnie wygrał konkursy na miasto o najlepszym standardzie życia.
Polecam również stronę www Sopotu przedstawiającą mnóstwo przydatnych informacji.

Gdynia- jest portowym miastem nadmorskim położonym nad odnogą Morza Bałtyckiego, Zatoką Gdańską, wchodzące w skład Trójmiasta. Szerzej, (również z Pruszczem Gdańskim, Redą, Rumią i Wejherowem) jest elementem aglomeracji gdańskiej. Jest to jedno z najmłodszych miast Polski. Impulsem do rozwoju miasta była budowa portu, który zbudowano w celu zapewnienia Polsce morskiego okna na świat wobec niepewnej sytuacji w Wolnym Mieście Gdańsk. Sprawiło to, że w przeciągu kilkunastu lat miasto, po nadaniu praw miejskich ze wsi rybackiej przekształciło się w miasto obecnie liczące około 250 tys. zameldowanych mieszkańców, a jego powierzchnia zajmuje 135 km² .Standard życia w Gdyni jest najwyższy w Polsce. I o Gdyni również zapodaję ciekawą stronkę www

Brak komentarzy: