środa, 12 grudnia 2007

Autostop czyli tania podróż...

Dzisiaj jednym z wielu najlepszych i najtańszych sposobów na poznanie świata jest podróżowanie autostopem. Dzięki podróżowaniu z różnymi ludźmi możemy się bardzo wiele dowiedzieć, od kogoś kto zna tereny i kulturę w kierunku, której zmierzamy. To też ekstremalny sposób na wyrwanie sie z codziennej szarości, w szeroki nieznany świat czekający na wędrowców.

Dla kogo autostop?
Autostop jest jednak dla tych, którzy przełamią strach przed taką podróżą i niebezpieczeństwem jakie może ze sobą nieść. Dlatego te najlepiej podróżować z zaufaną osoba-przyjacielem. Dzięki wędrówkom człowiek staje się bardziej cierpliwy, przyjmuje wszystko co przyniesie los bez względu czy jest to dobre czy złe. Ciężko jest złapać dobrego stopa, tak też cierpliwość tutaj by się przydała. Czyli dla każdego odważnego, żądnego przygód.

Strach
Dla kogoś kto nigdy nie jechał stopem najgorszy jest ten pierwszy raz, wystarczy jednak się przełamać, poznać ludzi i tajniki autostopu. Są dziś ludzie dla których autostop to nawet codzienność np. dojeżdżają do szkoły albo pracy. Nie wolno jednak zapominać o zagrożeniu, dlatego nie powinno się mieć czegoś wartościowego, rzucającego się w oczy potencjalnym złodziejom.Trzeba być opanowanym, nie dać znać po sobie, że sie czegoś boimy.

Bezpieczeństwo
Autostop mimo wszystkich swoich zalet jest niebezpiecznym środkiem transportu i powinno się o tym pamiętać. Nie można wyeliminować zagrożeń ale pewne środki bezpieczeństwa należy przestrzegać. Choć dla chcącego nic trudnego wystarczy odwaga, silna wola no i może jakieś tajniki karate by się przydały ;)

Warto spróbować
Jeśli sobie tak wyobrazić te wszystkie wspaniałe widoki, które czekają na nas, nowych ludzi, niesamowite miejsca i wrażenia z nimi związane. I pomyśleć czy warto poświęcić sie podróży stopem by je zobaczyć, to ja nie mam wątpliwości.Przy okazji można wiele zaoszczędzić, a jakże wiele zwiedzić. Na stopie zatrzymują się różni ludzie: od zubożałych rolników po bogatych biznesmenów. Bywa się w miejscach w których nigdy by się nie było gdyby się pojechało pociągiem albo samochodem. Zbyt wiele dobrego może ominąć kogoś kto się nie odważy,a jednak w głębi duszy chce tej podróży, tak ciekawej a zarazem niebezpiecznej. Może po prostu "ekstremalnej";)

Brak komentarzy: